LXP1002-23-2
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LXP1002-23-2
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 100 mA
Product Status : Active
Package : Bag
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.32pF @ 50V, 1MHz
Resistance @ If, F : 4Ohm @ 100mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 50V
Supplier Device Package : SOT-23-3
Mfr : Microchip Technology
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Dissipation (Max) : 250 mW
Diode Type : PIN - 1 Pair Series Connection
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Base Product Number : LXP1002
Description : SI PIN NON HERMETIC EPSM SMT
Model Number : LXP1002-23-2
Contact Now
RF Diode PIN - 1 Pair Series Connection 50V 100 mA 250 mW SOT-23-3