B72530T0350K072
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
B72530T0350K072
Voltage Rating AC : 35 VAC
Product Category : Varistors
Peak Surge Current : 250 A
Surge Energy Rating : 2 J
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 90 V
Series : Standard
Varistor Voltage : 56 VDC
Voltage Rating DC : 45 VDC
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Capacitance : 600 pF